Është e ditur tashmë që “hajdutët” e Lali Erit s’kanë të ndalur dhe gjithmonë iu marrin bukën e gojës fshatarëve…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, mbajti një fjalë solemne në Parlamentin e San Marinos, Këshillin e Madh dhe të Përgjithshëm.…
Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e Kryetarit të PD-së Lulzim Basha për të shpallur moskompetencën për akuzën…
Deputeti i Partisë Demokratike Myslim Murrizi tregon se atë që deputeti Mima e tha në kuvend qytetarët janë duke e…
Sipas ish-ministrit të Drejtësisë tellallët mediatik të Edi Rama nuk paskan të ndalur. Përmes një postimi në “facebook” Manjani shkruan…
Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Johannes Hahn, i pranishëm në Samitin e BE-së për Ballkanin Perëndimor që po zhvillohet…
Deputeti i LSI-së, ish-ministër i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, ka komentuar takimin që do të mbahet në Londër mes…
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar edhe një herë marrëveshjen që pritet të nënshkruhet sot në Londër nga Rama dhe kryeministri…
Kreu i Grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar mëngjesin e kësaj të marte lidhur me votimin e manipuluar në…
Opozita këmbëngul se votimi i javës së kaluar për pr/ligjin e Teatrit Kombëtar ishte i manipuluar dhe si i tillë…
Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në ceremoninë e betimit të presidentit turk Regep Tayp Erdogan. Pas inagurimit kryeministri Rama…
Ish-deputeti i PS-së dhe ish prefekti i Tiranës, Taulant Dedja, i cili jeton prej vitesh në Kanada, në një koment…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!