Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mbrëmjen e sotme një video nga takimi që Ministri i Energjetikës dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri…
Sot, ambasadorit amerikan Donald Lu ju sos durimi me kryeministrin Edi Rama. Ky i fundit e ka përdorur vazhdimisht emrin…
Pasditen e sotme në lokalin e Gaz Demit, njërit nga njerëzit e afërt të Ramës, mendohet të ketë qenë ish…
Deputeti i PD Bardh Spahia, ish zv/ministër i Shëndetësisë ke reaguar përmes një statusi në FB sa i përket listës…
Në një postim të sotëm në Facebook, kryeministri Edi Rama shkruan se Sheshi “Skënderbej” i rikonstruktuar është kthyer në një…
Ish-kryeministri Sali Berisha fton shqiptarët ti bashkohen uraganit opozitar kundër rrëzimit të qeverisë Rama që ai e cilëson si qeveri…
Ministri gjerman për Evropën, Michael Roth është takuar pasditen e sotme me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Roth e…
Një profesor i Universitetit të Nju Jorkut, paralajmëron Shqipërinë dhe Kosovën për rrezikun e ndikimit turk dhe thotë se është…
Kryetari i PD, Lulzim Basha do të zhvillojë sot një takim me kryetarët e degëve në rrethe.  Në këtë takim…
Kane mjaftuar pak minuta shi dhe Tirana si gjithnje permbyet. Kreu i keshilltareve te PD ne bashkine e Tiranes Kreshnik…
Ministri gjerman për Europën, në Zyrën Federale për Punë të Jashtme, Michael Roth, ndodhet në Shqipëri, ku është takuar me…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ditën e sotme Ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushatin, për të cilin thotë se ka punësuar…

Lajmet e fundit

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Kulturë

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit të Animuar - “Anibar”, është mbyllur sonte. Ai është mbajtur nga 15 - 21 korrik në qytetin e Pejës, transmeton Koha.net.   Në këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!