“Rama ik” pushton botën! Kjo është ajo që shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në një postim të tijin në Facebook.  …
Edhe pse sipas qeverisë dhe kryebashkiakut Veliaj godina e Teatit Kombëtar duhej prishur pasi është e pasigurt, ditët e fundit…
Sot paradite është denoncuar nga ana e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit dhënia e të paktën 10 lejeve ndërtimi në…
më të madhe gjermane dhe evropiane “Bild”, e cila bëri shumë bujë në vendin tonë. Sipas Çollakut, i cili ka…
Deklarata për mediat e Nënkryetarit të LSI, Petrit Vasili Të nderuar qytetarë dhe qytetare, Mediat shqiptare kanë bërë të ditur…
Kryetarja e LSI-se Monika Kryemadhi zhvilloi në SHBA një takim me Nancy Pelosin, Spikeren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin…
Gazetari Peter Tiede, autor i artikullit të fundit në gazetën Bild, i cili akuzoi kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë e…
Sipas kryebashkiakes së Shkodrës Voltana Ademi vendimi i qeverisë për të pezulluar fillimin e procedurave të prokurimit nga Bashkitë është…
Deklarata për mediat e Nënkryetarit të LSI, Petrit Vasili Të nderuar qytetarë dhe qytetare,   Mediat shqiptare kanë bërë të…
Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje. • Në qeverisjen…
Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin për 7 të arrestuarit nga policia në protestën e ditës së hënë. Gjykata ka…
Genc Sejko prej kohësh është kthyer në ‘yll’ të rrjetit, nëpërmjet fotomontazheve (meme) me mesazhe të forta politike, të cila…

Lajmet e fundit

Lë në mes dasmën e tij për t’i shpëtuar jetën të moshuarës, heroi shqiptar ‘pushton’ mediat italiane

Bota Shqiptare

Lë në mes dasmën e tij për t’i shpëtuar jetën të moshuarës, heroi shqiptar ‘pushton’ mediat italiane

Në ditën më të bukur të jetës së tij, ai i shpëtoi jetën dikujt tjetër. Është kjo historia e mjekut shqiptar në Itali, Sokol Berisha, i cili sapo i tha...

“Merkatoja e Milanit nuk vlen 400 milionë euro”, Berluskoni: Nëse do isha Gatuzo do të luaja me…

Sport

“Merkatoja e Milanit nuk vlen 400 milionë euro”, Berluskoni: Nëse do isha Gatuzo do të luaja me…

Ish-presidenti i Milanit dhe numri një aktualisht te Monza, Silvio Berluskoni, ka folur për ish-klubin e tij, për mikrofonat e “Telombardia”, për situatën aktuale të ekipit dhe lojën që bën...

Korçari i famshëm, këngë për Edi Ramën: Ç’bëre 6 vjet në pushtet? (VIDEO)

Politikë

Korçari i famshëm, këngë për Edi Ramën: Ç’bëre 6 vjet në pushtet? (VIDEO)

Korçari i famshëm, Ilir Vrenozi, i njohur për satirën e tij në rrjetet sociale, i ka kushtuar një këngë humoristike Edi Ramës, duke u tallur me kryeministrin. Një parodinë e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!