Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka mbledhur në një takim drejtuesit e degëve të kësaj partie në Tiranë. Arsyeja…
Premtimet që Rama i bën qytetarëve gjatë takimeve me ta harrohen menjëherë pas largimit. I tillë është rasti i premtimit…
Edi Ramës nuk i ndahet shpirti nga njerëzit e inkriminuar. I dënuari për shfrytëzim prostitucioni Arben Ndoka, ish-deputeti i Ramës,…
Propaganda e Lali Erit për mbjelljen e pemëve në kryeqytet vazhdon rrugën e saj edhe pse faktet tregojnë krejt të…
Me Edi Ramën nuk ka hapje të negociatave dhe ecja përpara në rrugën e integrimit është e pamundur.  Ky është…
Përballja e sotme Tahiri- Hadarmataj tregoi qartë pse i gjithë pushteti i Ramës është vendosur kundër prokurorit që ka në…
Gazeta franceze Liberation i ka kushtuar një artikull Shqipërisë, emigrimit të të rinjve shqiptarë drejt vendeve të BE-së dhe lidhjen…
Në dosjen hetimore të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, përmendet edhe fakti që skafi i përdorur nga…
Nga Bledi KASMI E turpshme dhe e dënueshme se si një klerik të zhvishet nga mesazhet përbashkuese në qëllim të…
Gjest i pështirë dhe servizlizmi është quajtur nga ana e deputetit të PD-së, Myslim Murrizit, takimi i policisë me Tahirin.…
Ish-Kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka folur sot për atë që ai i quan narkoeuro. Ai e konsideron rolin e…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të jetë nesër i pranishëm në Sofje ku do të marrë pjesë në…

Lajmet e fundit

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Globi

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qytet të Turqisë, ku bashkëshorti në sy të vajzës së vogël, 10 vjeç ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçare. “Nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!