Kryetarja e Bashkisë Shkodër,  Voltana Ademi ka përshëndetur protestën e sotme që zhvilloi biznesi i vogël në Shkodër, kundër skemës…
Të shumtë janë shqiptarët që emigrojnë jashtë vendit në kërkim të më shumë mundësive për një jetë dinjitoze. Madje sipas…
Tirana zyrtare është radhitur pro mbështetësve të ndërhyrjes ushtarake në Siri që u ndërmor mëngjesin e sotëm nga Shtetet e…
Pas Partisë Demokratike, edhe LSI ka reaguar ditën e sotme lidhur me sulmin e SHBA, Francës dhe Britanisë ndaj Sirisë.…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme lidhur me sulmet që SHBA, Britania dhe Franca kanë ndërmarrë kundër regjimit…
Pas reagimit të Presidentit të Shtetit, Ilir Meta, në mbështetje të sulmeve nga SHBA, Britania dhe Franca, kundër Sirisë, ka…
Disa orë pasi SHBA, Franca dhe Britania lëshuan raketa drejt Sirisë kundër regjimit të Asaditi, ka ardhur edhe reagimi i…
Ditën kur opozita shqiptare qëlloi me miell dhe ujë ndaj kryeministrit Edi Rama, në Kuvendin e Shqipërisë kanë hyrë oficerë…
Pas deklaratës së bërë një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama se beson amerikanin dhe kroatin, duke iu referuar…
I ftuar në edicionin e lajmeve në televizionin Klan , kryeministri Edi Rama i pyetur se çfarë donte të thoshte…
Kryeministri Edi Rama i është trembur protestave që opozita do të organizojë ditën e  shtunë në Shkodër. Edhe pse në…
Përplasjet dhe incidentet e prodhuara gjatë seancës së kësaj të enjteje në Parlament kanë shtyrë Byronë e Kuvendit të përjashtojë…

Lajmet e fundit

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Kulturë

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit të Animuar - “Anibar”, është mbyllur sonte. Ai është mbajtur nga 15 - 21 korrik në qytetin e Pejës, transmeton Koha.net.   Në këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!