Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha, përmendi sot gjatë komunikimit me median, edhe disa emra socialistësh që janë përfshirë…
 “Kur do flasim?” Kjo ishte pyetja që kryeministri Edi Rama i dërgoi Lulzim Bashës fill pas protestës marshim që kreu…
Njësoj si 28 vite më parë, edhe sot Rilindasit po veprojnë njëlloj si etërit e tyre, duke ju përgjigjur protestave…
I ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila, në RTV Ora, kryetari i PAA, Agron Duka deklaroi se gjuha e…
  Ka kaluar pa shumë nam deklarata e Konferencës Ipeshkvore të Shqipërisë për situatën aktuale në vendin tonë dhe aty…
Kriza politike në vend ka rikthyer rritjen e numrit të shqiptarëve që kërkojnë azil në vendet e Bashkimit Europian. Të…
Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, doli sot në një deklaratë për shtyp nga selia e partisë, duke hedhur akuza…
Jo-zyrtarisht raportohet se biznesmeni italian, Francesco Becchetitt ka arritur të fitojë në gjykatën ndërkombëtare në gjyqin e hapur kundër Shqipërisë.…
Postuar nga ish-kryeministri Sali Berisha:  Viktime tjeter e helmimit te rende me helme luftarake nga Edvin Kristaq Krimi dhe Vasal…
Gazetari i gazetës Bild, Peter Tiede, ka reaguar në Facebook, pas artikullit ku kritikonte qeverinë Shqiptare.  Në një postim paraditen…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka hedhur akuza për disa nga kandidatët e Partisë Socialiste por edhe të Bindjes…
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u prit në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Zj.Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Cështjet…

Lajmet e fundit

Lë në mes dasmën e tij për t’i shpëtuar jetën të moshuarës, heroi shqiptar ‘pushton’ mediat italiane

Bota Shqiptare

Lë në mes dasmën e tij për t’i shpëtuar jetën të moshuarës, heroi shqiptar ‘pushton’ mediat italiane

Në ditën më të bukur të jetës së tij, ai i shpëtoi jetën dikujt tjetër. Është kjo historia e mjekut shqiptar në Itali, Sokol Berisha, i cili sapo i tha...

“Merkatoja e Milanit nuk vlen 400 milionë euro”, Berluskoni: Nëse do isha Gatuzo do të luaja me…

Sport

“Merkatoja e Milanit nuk vlen 400 milionë euro”, Berluskoni: Nëse do isha Gatuzo do të luaja me…

Ish-presidenti i Milanit dhe numri një aktualisht te Monza, Silvio Berluskoni, ka folur për ish-klubin e tij, për mikrofonat e “Telombardia”, për situatën aktuale të ekipit dhe lojën që bën...

Korçari i famshëm, këngë për Edi Ramën: Ç’bëre 6 vjet në pushtet? (VIDEO)

Politikë

Korçari i famshëm, këngë për Edi Ramën: Ç’bëre 6 vjet në pushtet? (VIDEO)

Korçari i famshëm, Ilir Vrenozi, i njohur për satirën e tij në rrjetet sociale, i ka kushtuar një këngë humoristike Edi Ramës, duke u tallur me kryeministrin. Një parodinë e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!