Nga Ilir Nikolla Ligjërimi i Edi Ramës dhe Erion Veliajt dy ditët e fundit e ka hequr atë cipën e…
Procedohen penalisht 3 shtetas për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’, ‘Goditjet për shkak të detyrës’…
Nga Martin Henze E cilësuar nga prestigjiozja gjermane ‘BILD’ si ‘qeveria e mafias Rama, mban përgjegjësi jo vetëm për gjendjen…
Poetja nga Shkodra, Arjola Zadrima, e zhgënjyer me qeverisjen aktuale i ka drejtuar një letër kryeministrit Edi Rama. Ajo cek…
Nga Tritan Shehu Destinacioni i tij eshte pseudodemokracia lindore, izolimi!Kudo ku ai ose anturazhi i tij shkon keto dite ne…
Lidhja e kryeministrit Edi Rama me krimin është e hershme, po aq sa karriera e tij politike.  Që kur ai…
Çuditë në Shqipëri nuk kanë të ndodhur. Mësohet se në zonën e Dhërmiut tani mund të futesh vetëm duke nxjerrë…
Presidenti i Francës Emmanuel Macron do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Serbi. Sicc raportojnë mediat, Macron do të jetë…
Nga Skënder MULLIQI Njerëzit jo human, njerëzit me biogarfi kriminale, njerëzit që e kan injorue realitetin, janë optimist për jetën,…
Shoqërohet nga qindra policë dhe forca speciale, pasi në çdo qytet ku shko, pritet me protesta të mëdha. Bëhet fjalë për…
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, i cili njihet për qëndrimet e tij të forta nga kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë…
Banorët e Unazës së re, të cilët vazhdojnë protestën e tyre të përmbrëmshme prej muajsh, sot kanë patur një vizitor…

Lajmet e fundit

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Aktualitet

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Nik Qafoku mori cmimin Jackson të Shoqatës së Shkencës së Tokës në Amerikë për vitin 2019 për kontributin e tij në kiminë e tokës dhe minierologjisë. Këtu është një pamje e...

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Politikë

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Nga Aristir Lumezi Politikani i njohur Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në një...

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Politikë

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Procedohen penalisht 3 shtetas për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’, ‘Goditjet për shkak të detyrës’ dhe ‘Prishja e qetësisë publike’. Policia e Korçës, bazuar në pamjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!