Ndërkohë që situate politike në vend është mjaft e tensionuar, sidomos pas vendimit të presidentit, Ilir Meta për të ç’dekretuar…
Një qytetare nga Korça pretendon se është dhunuar nga policia, teksa ajo ishte duke protestuar në aksin rrugor Korçë-Bilisht. Sipas…
Postimit e ish-kryeministrit Sali Berisha menjëherë pas mesazheve që merr nga qytetari dixhital janë të shumta. Qytetarët në të gjitha…
Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta në bashkinë e Devollit, ku qytetarët kanë bllokuar rrugën Korçë-Bilisht duke e detyruar…
Ish deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha ka reaguar me anë të një postimi në Facebook lidhur me debatin në distancë…
Deputeti i pavarur Lefter Maliqi vijon të sulmojë kryeministrin Edi Rama, duke ironizuar fushatën elektorale që ai po zhvillon në…
Qytetarë nga Devolli të mbledhur në rrugën nacionale Korçë- Kapshticë në afërsi të fshatit Cangonj tentojnë të bllokojnë rrugën e…
Kryeministri Edi Rama dhe mercenarët që e shoqërojnë në çdo cep të vendit, po priten me protesta dhe gurë nga…
Kantautori i njohur Gjergj leka, ka ironizuar fushatën e kryeministrit Edi Rama dhe të Rilindjes që janë duke bërë nëpër…
Robert Sako, bashkëshorti i kandidates socialiste për Bashkinë e Durrësit, Valbona Sako, është arrestuar në vitin 2013 për veprën penale…
Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj i ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” tha se akuzat ndaj Lulzim…
Edhe gjatë udhëtimit të tij për në Devoll, kryeministri Edi Rama është përballur me një situatë jot ë lehtë për…

Lajmet e fundit

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Aktualitet

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Nik Qafoku mori cmimin Jackson të Shoqatës së Shkencës së Tokës në Amerikë për vitin 2019 për kontributin e tij në kiminë e tokës dhe minierologjisë. Këtu është një pamje e...

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Politikë

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Nga Aristir Lumezi Politikani i njohur Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në një...

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Politikë

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Procedohen penalisht 3 shtetas për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’, ‘Goditjet për shkak të detyrës’ dhe ‘Prishja e qetësisë publike’. Policia e Korçës, bazuar në pamjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!