Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka hedhur akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama se ka lobuar që Maqedonisë së…
Vetoja e vendosur nga Franca, Hollanda dhe Danimarka ka ngjallur reagime zinxhir sidomos në Maqedoninë e Veriut ku Zoran Zaev…
Jorida Tabaku, ish-deputete e PD-së, u shpreh në A2 se Shqipëria pengoi edhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave…
Shtëpitë e pushimit të qeveritarëve në Shqipëri janë kthyer në hotele me 5 yje. Mjafton të shohësh arredimin e tyre…
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka ironizuar takimin e zhvilluar sot nga kryeministri Edi Rama me gratë e PS. Në…
Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve të Bashkuara për…
Një gomone me rreth 450 kg lëndë narkotike është ndaluar nga autoritetet italiane në brigjet e Barit. Pas kontrolleve është…
Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu, ndërsa sjell në vëmendje protestat në Liban, Kili e Hong Kong, thotë se forca e…
Dilaver Kalaja, shef objektesh në Komisariatin nr. 1 në Tiranë është arrestuar gjatë një operacioni antidrogë. Burime nga policia bëjnë…
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një videomesazh në rrjetin social facebook, thekson edhe njëherë se Europa nuk refuzoi…
Prej ditësh në Shqipëri po diskutohet për rastin e fëmijës 11-vjeçar, Alvin Berisha, që ndodhet i bllokuar në kampin Al-Hol…
Pas vendimit të Gjykatës me kërkesë të Prokurorisë për pushimin e hetimit ndaj Lulzim Bashës, Basir Çollakut, Emiljano Nuhut, Enkeljed…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!