Komisioneri i BE, Johannes Hahn, në një intervistë ekskluzive për DW thotë se kuadri ligjor për të drejtat e pronës…
19 raste të shpërthimeve me tritol kanë ndodhur në qytetin e Fushë-Krujës që nga fillimi i këtij viti. Denoncimi bëhet…
Denoncim i publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha/ Ne burg prej 8 muajsh por rroga i vazhdon sepse eshte xhan i…
Nga Ylli Manjani/ Ambasada Amerikane thotë ndër të tjera se “... mirëpret konkurrimin demokratik në zgjedhjet e 30 qershorit....” Ku…
Pas shkrimit në median italiane me titull “Kujdes, Shqipëria po bëhet narkoshtet sipas modelit amerikano-jugor”, me autor njohësin e mirë…
Nga Skerdilaid Sulozeqi, pjesë e listës së deputetëve , PD në Qarkun e Vlorës Djegia e mandatit! Jam rritur, edukuar…
Nga Petrit Vasili – Attention!!! Zgjedhjet nuk jane fushata grumbullimi patatesh te kalbura te krimit!!! Attention!! Ca te huaj po mëtojne te…
Çmenduria e fundit zhvendosja e Drejtorisë Arsimore e Shkodrës në Lezhë dhje ky vendim është jo vetëm çmenduri por edhe…
7 muaj pasi kryeministri Edi Rama e përjashtoi live në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste, deputeti i Kurbinit, Gjetan…
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku dhe Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, nuk po mund të mbajnë presionin publik…
Mesazhi është publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe denoncimi është bërë nga një polic i Komisariatit të Vlorës. Polici denoncon…
Sa herë afrohen zgjedhjet, qofshin ato lokale apo parlamentare, qeveria bën gati amnistinë për të burgosurit. Edhe pse zgjedhjet e…

Lajmet e fundit

Kapen 144 kg kokainë në Maltë, një pjesë do vinte në Shqipëri

Aktualitet

Kapen 144 kg kokainë në Maltë, një pjesë do vinte në Shqipëri

Autoritetet e Maltës kanë sekuestuar një tjetër ngarkesë me kokainë, e cila kishte për destinacion Shqipërinë dhe Malin e Zi. Malta Today shkruan se sasia prej 144 kg kokainë ishte e...

Grabitja në Rinas, zbardhen identitetet e 4 të arrestuarve

Aktualitet

Grabitja në Rinas, zbardhen identitetet e 4 të arrestuarve

Zbardhen emrat e 4 personave të arrestuar të dyshuar për grabitjen e miliona eurove në pistën e aeroportit të Rinasit. Të arrestuarit janë F. Beqiraj, Alkond Bengasi, R. Sula dhe Saimir...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!