Jan Marinus Wiersma, drejtues i Institutit për Marrëdhënie Ndërkombëtare “Clingendael”, në Holandë, ish-deputet i Parlamentit Europian dhe ish-zv. Presidenti i…
Jorida Tabaku, ish-deputete e PD-së, u shpreh në A2 se Shqipëria pengoi edhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave.…
Presidenti i Republikës Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Japoni, zhvilloi sot një takim me Zëvendës Presidentin e Agjencisë…
Ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj e ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 tha se pas dështimit të hapjes së…
Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi ka deklaruar sot se opozita ka përcaktuar strategjinë për zgjedhje të parakohshme. Shehi ka treguar…
Pak pas mesazhit të fortë të kryetarit të opozitës Lulzim Basha, drejtuar shqiptarëve, për të refuzuar kryeministrin që bllokoi negociatat,…
Albin Kurti ka dhënë një ditë më parë një interviste për ‘Çim Peka Live’ në SYRI TV, intervistë e cila…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Japoni në kuadër të ceremonisë së kurorëzimit të Madhërisë…
Opozita nuk do të marrë pjesë në Komisonin e Reformes Zgjedhore ditën e enjte. I pyetur nga Syri Tv, Sekretari…
Një ngjarje rëndë është shënuar gjatë ditës së sotme në Bulqizë. Është grabitur nga përsona të  armatosur zyra e postës…
Kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha kanë vijuar edhe sot përplasjen në distancë për procesin e integrimit. Kryeministri Rama…
Partia Demokratike ka denoncuar gjatë ditës së sotme dhënjën me koncesion të Kepit të Rodonit dhe portit të Sarandës “Rama…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!