Pse Meghan Markle mban gjithnjë të njëjtin pozicion duarsh në daljet e saj publike

Premte, 23 August 2019 16:19

Meghan Markle është kthyer në një nga gratë më të komentuar në botë, sidomos në Britaninë e Madhe. Çdo dalje e saj publike, çdo veprim a reagim, kthehet në lajm. Së fundmi ajo ka qenë në shënjestrën e mediave, njëherë për marrëdhënien me pjesën tjetër të familjes mbretërore, e tanimë për udhëtimet me avionin privat.

Por kësaj radhe nuk do flasim për skandalet që përfliten në media por për një sjellje të saj që ka rënë në sy të analistëve të gjuhës së trupit.

Pozicioni i duarve të saj. Dukesha e Sussex mban gjithë kohës duart në të njëjtin pozicion. Sipas “Cosmopolitan” kur një person gjen një pozicion që trupi zë rehat, atëherë kjo gjë kthehet në ves dhe bëhet diçka e përhershme. Të njëjtën gjë bën dhe Kate Middleton në daljet e saj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!