Kate dhe Meghan nuk mund të jenë asnjëherë shtatzënë në një kohë

Saturday, 24 August 2019 16:59

Ndjekësit dhe fansat e familjes Mbretërore dëshirojnë që dukeshat Meghan Markle dhe Kate Middleton të bëhen sërish nëna.

Në këtë mënyrë Kate të ketë katër fëmijë, ndërsa Meghan dy. Madje ata dëshirojnë që dy dukeshat të jenë shtatzënë në të njëjtën kohë.

Mirëpo sipas rregullave të familjes mbretërore nuk mund të ndodhë që të jenë njëkohësisht shtatzënë. Familja mbretërore ka një sërë rregullash të cilat duhen ndjekur dhe ato përcaktojnë edhe kohën e mënyrën se si një lajm ndahet me publikun.

Madje kohë më parë Motra e mbretëreshës Elizabeth, Princesha Margaret anuloi lajmin e fejesës së saj për t’iu përmbajtur këtij rregulli.

Në atë kohë mbretëresha ishte shtatzënë me Princin Andrew dhe për këtë arsye, motrës së saj, Margaret ju desh të priste derisa fëmija të vinte në jetë që të jepte një lajm tjetër, atë të fejesës së saj.

Kështu që dy shtatzëni njëherësh në Pallatin Mbretëror nuk do të mund të ndodhin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!