Varësia ndaj drogës, ylli i Metallica shtrohet në qendër rehabilitimi

Saturday, 28 September 2019 15:19

Metallica ka shtyrë turneun e saj në Australi dhe Zelandën e Re pasi vokalisti kryesor James Hetfield u rikthye në qendrën e rehabilitimit.

Grupi i famshëm njoftoi të shtunën: “Siç e dini shumica prej jush, vëllai ynë James ka luftuar me varësinë ndaj drogës prej vitesh. Ai për fat të keq është dashur të rihyjë në qendër rehabilitimi në një program trajnimi për shërimin e tij.”

Metallica shtoi se planifikojnë të fillojnë turneun sapo James të jetë gati nga ana shëndetësore.

“Ne jemi shumë të mërzitur që ju bezdisshëm kaq shumë, veçanërisht ju fansave besnikë që udhëtoni në distanca të largëta për të parë performancat tona,”-tha grupi.

Të gjitha biletat do të rikthehen plotësisht.

Lufta e Hetfield me varësinë ndaj drogës u pa në dokumentarin e vitit 2004 "Some Kind of Monster". Metallica u formua si grup në vitin 1981 dhe është i njohur për hitet "Enter Sandman", "Master of Puppets" dhe "One".

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Aktualitet

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup. Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar...

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Aktualitet

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!