Ish-pornostarja Mia Khalifa tregon tërheqjen nga filmat dhe kërcënimet e ISIS

Hënë, 23 Prill 2018 15:19

Ish-pornostarja, Mia Khalifa ka thënë se ajo ka marrë kërcënime me vdekje nga militantët e Shtetit Islamik, duke e detyruar që ylli filmave porno të largohej nga kjo industri.

Shkak i kërcënimeve nga Mias, ishte se ajo filmoi një skenë pornografike në filmat e saj të veshur me një hixhab.

Khalifa, e cili u rrit si katolike nga prindërit libanezë, tha se ideja për të mbajtur hixhabin erdhi nga prodhuesit e filmit.

Duke folur për Inzy Rashid and Calum MacDonald, të BBC Radio 5, ajo tha se kërcënimet me vdekje erdhën brenda një jave pasi filmi u hodh në internet.

Khalifa kaloi vetëm tre muaj duke punuar në industrinë e pornografisë para se ajo të largohej në vitin 2015.

Mia rrallë herë komunikon me gazetarë, prandaj intervistat e rralla përhapen me shpejtësi, ndërsa në këtë të fundit ajo ka zbuluar se cila ishte dhe arsyeja e largimit nga pornografia, dhe gjithçka lidhet me kërcënimet që kishte marrë nga grupi terrorist ISIS.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!