Përpos golave dhe festës në Maracana, Brazili fitoi edhe një tifoze speciale. Numri i tifozëve në shkallët e stadiumit të…
Ndahet nga jeta aktori 20-vjeçar i shtëpisë filmike “Disney”, Cameron Boyce. “BBC” shkruan se lajmin e konfirmuan familjarët e aktorit.…
Pas ndarjes me Isaac Carew, këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, ka konfirmuar lidhjen e re. Dua u shfaq në…
Oriola Marashi cilësohet si një nga modelet më seksi në Shqipëri. Shpesh herë ajo e ka treguar se nuk di…
Elvana Gjata ka ‘elektrizuar’ publikun me paraqitjen e saj në koncertin “Alba Festival” që u mbajt në Zurich para pak…
Këngëtarja kosovare, Dua Lipa ka fituar çmimin “Artistja më e mirë femër” në  ’02 Silver Clef Awards’ në Londër. Dua…
A e dini sa është divorci më i shtrenjte në histori? Besojeni ose jo, por është plot 38 miliard dollarë.…
Emina Çunmulaj është nënë e dy vajzave dhe gjatë këtyre viteve i është dedikuar plotësisht përkujdesit ndaj tyre. Shumë rrallë…
Historia e dashurisë mes Bella Thorne dhe Benjamin Mascolo shkon për mrekulli. Cifti ndodhet në Capri për pushime dhe nuk…
Zërat gumëzhinin prej kohësh. Që kur Lady gaga dhe Bradley Cooper u shfaqën së bashku në “A star is Born”,…
Këngëtarja e famshme Katy Perry dhe aktori i “Hollywood”-it, Orlando Bloom, duket se kanë përfunduar planet e tyre të dasmës.…
Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme në botë. Këngëtarja e lindur në Kosovë asnjëherë nuk ka hezituar…

Lajmet e fundit

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Aktualitet

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup. Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar...

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Aktualitet

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!