Lorena Haliti, një prej modeleve më të famshme në Amerikë dëshiron të ruajë traditat, prandaj në listën e saj nuk…
Roky Erickson, një prej muzikantëve më të njohur të rokut psikodelik amerikan, ka ndërruar jetë në moshë 71 vjeçare. Lajmin…
Tristan Thompson shkatërroi marrëdhënien e tij kur ai mashtroi Khloé Kardashian. Lojtari i basketbollit u akuzua se ishte i pabesë…
Pjesa e parë e finales së Ligës së Kampionëve, ndërmjet Tottenham dhe Liverpool, tregoi pothuajse gjithçka. Qysh në dy minutat…
Ronela Hajati është padiskutim një ndër këngëtaret më të mira shqiptare. Ajo numëron shumë vite në skenë dhe i ka…
Është publikuar filmi “The Poison Rose”, në të cilën aktori shqiptar Blerim Destani luan me emrat më të njohur të…
A keni ëndërruar të drekoni me George Clooney dhe Amal? Ndoshta në vilë e tyre në liqenin e Comos? Është…
Hygerta Sako është një nga figurat më të njohura televizive në Shqipëri. Ajo mori famë kur u shpall ‘Miss Albania’…
Këngëtarja Miley Cyrus ka publikuar albumin e saj të shtatë të titulluar “She is Coming”. Në këtë album përfshihen disa…
Morena Taraku është një ndër vajzat shqiptare më të komentuara. Ajo i ka munguar kohët e fundit muzikës. Morena prej…
Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun shqiptar Miriam Cani feston sot ditëlindjen. Sigurisht urimin e parë ajo…
Ashton Kutcher është trembur, sepse beson se mos akuzohet për vrasjen e shoqes së tij, pasi ka lënë shenjat e…

Lajmet e fundit

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Kronikë

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Dy të plagosurit e aksidentit në Paper të Elbasanit, që mbetën të bllokuar në mjet, janë transportuar drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, për ndihmë mjekësore të specializuar. Burime policore thanë...

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!