AEROPORTI MADEIRA, CRISTIANO RONALDO, SHANS PËR ARTISTIN RIBËN STATUJËN E CR7

Saturday, 31 Mars 2018 20:13

Të gjithë gabojnë por e rëndësishme është që ta rregollojmë atë gabim dhe një mundësi e dytë i jepet të gjithëve. Kjo që i ka ndodhur Emanuel Santos, skulptorit që një vit më parë realizojë bustin e CR7, me rastin e ceremonisë së inaugurimit të aeroportit ‘Cristiano Ronalldo’ në Madeira.

Skulptura e futbollistit u bë e famshme edhe për shkak të polemikave dhe kritikave që ngjalli për mungesën e ngjashmërisë me futbollistin portugez.Kështu atij i ju dha sërisht mundësia për të ribërë bustin e CR7.

Kjo sfidë mund të quhet e fituar nga Emanuel Santos, duke parë që vepra e re ka marrë konsense edhe nga vetë Ronaldo.

“Ishte i gabuar kalimi në Bronx ka shpjeguar skulptori. Cristiano gjithashtu ka kërkuar që të hiqen rrudhat në sy për tu dukur më i ri. Edhe pse si ka pëlqyer të gjithëve, asnjë artist nuk arrin ti kënaqë të gjithë”, thotë Santos.

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!