U eliminuan nga Championsi, skuadra Europiane shkarkon trajnerin

E Enjte, 07 Mars 2019 18:45

Eliminimi nga Champions League i ka kushtuar stolin Eusebio Di Francesco që është shkarkuar zyrtarisht nga drejtuesit e Romës. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të klubit verdhekuq.

"Në emër të tim dhe të gjithë te Roma, do të doja të falënderoja Eusebio për punën e tij dhe angazhimin e tij. Që nga ardhja në klub, Eusebio gjithmonë ka vepruar në mënyrë profesionale dhe ka vënë nevojat e klubit përpara vetes. ".-tha presidenti Jim Pallotta në faqen e internetit të klubit.

Pas largimit të Di Francesco drejtimin e skuadrës pritet ta marrë Claudio Ranieri. Ndërkohë, në listën e dëshirave të klubit kryeqytetas është edhe ai i teknikut të kombëtares shqiptare, Christian Panucci.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Aktualitet

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Dalin pamjet e ndjekjes së makinës së Santiago Malkos nga atentatorët, pak sekonda para ekzekutimit. 26-vjeçari u qëllua me breshëri nga xhami i pasëm i një Mercedes-Benz, që e ndiqte në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!