Lorik Cana ia uron në këtë mënyrë golin Granit Xhakës

Hënë, 11 Mars 2019 14:08

Legjenda e futbollit shqiptar e ka uruar mesfushorin e Arsenalit për golin e shënuar ndaj Manchester Unitedit

Krejt shqiptarët i janë gëzuar golit të Granit Xhakës në fitoren e Arsenalit ndaj Manchester Unitedit me rezultat 2:0, shkruan Gazeta Express.

Mesfushori kosovar realizoi gol mjaft të bukur ndaj “Djajve të Kuq” duke e befasuar portierin David De Gea të dielën.

E këtij goli i është gëzuar edhe legjenda e futbollit shqiptar, Lorik Cana. Ish-futbollisti i njohur e ka uruar yllin e Përfaqësueses së Zvicrës përmes një postimi në Instastory.

Cana e ka duartrokitur Xhakën, duke e formuar me figura edhe një shqiponjë dykrenore. Përfaqësuesi zviceran ka marrë lëvdata edhe nga futbollistët dhe njerëzit tjerë të futbollit.

lorik1 1552302553 671421

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!