6 kushtet që rikthyen Zidane në Madrid

Tuesday, 12 Mars 2019 12:46

Zinedine Zidane rikthehet tek Real Madrid pas 9 muajsh, 8 ditësh dhe 2 shkarkimesh(Lopetegui dhe Solari) por për të bindur francezin nuk ishte aspak e lehtë, sipas mediave spanjolle kanë qenë jo pak por 6 kushte që presidenti Perez është i gatshëm t’ia plotësojë:

1-Zidane i ka kërkuar të jetë ai menaxheri i merkatos dhe të ketë autonomi totale mbi ekipin, pa pasur asnjë ndërhyrje nga drejtuesit e klubit.

2-Kush duhet të largohet? Gareth Bale i pari, të njëjtin fat pritet të ketë edhe Karim Benzema dhe pse pak kohë më parë Perez u shpreh si Benzema është sulmuesi më i mirë në botë. Zidane dëshiron vetëm një portier titullarë, i duhet të zgjedh një ndërmjet Navas dhe Courtois.

3-Marcelo dhe Isco qëndrojnë- Të dy u lan në stol nga Solari, ishin shumë pranë largimit por si braziliani ashtu edhe spanjolli janë në qendër të projektit të Zidane.

4-Neymar? Jo faleminderit- Prej kohësh është folur për një kalim të brazilianit në Madrid, Zidane është kundër këtij transferimi.

5-James Rodrigues? Rikthimi i tij në Madrid tashmë është i pamundur, ishte pikërisht Zidane ai që e largojë.

6-Goditje të mëdha- Ëndrra e Zidane është Kylian Mbappe. Nuk do të jetë aspak e lehtë por ai do ta provojë. Emri i dytë është ai i përhershmi, Eden Hazard.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!