Bolt arrin akordin, firmos kontratë si futbollist profesionist

E mërkurë, 03 Prill 2019 18:26

Usain Bolt realizon ëndrrën. Sprintieri xhamajkan do të jetë një futbollist profesionist duke nisur që nga sezoni i ardhshëm.

Rekordmeni i 100 dhe 200 metrave arriti akordin me skuadrën franceze të Paris FC për dy sezonet e ardhshme, duke mbyllur në këtë mënyrë maratonën e gjatë të provave.

Bolt do të mund të debutojë si profesionist në fillim të sezonit të ardhshëm. Aktualisht Paris FC ndodhet në vendin e tretë në Ligue 2 dhe ka si objektiv ngjitjen në elitë.

Ndërkohë Bolt firmos për herë të parë si futbollist profesionist, pas provave të dështuara te Borussia Dortmund, Stromsgodset dhe Central Coast Mariners.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!