Duka: Trajneri kuqezi caktohet javën tjetër, presidentët e klubeve të kontrollojnë emocionet!

Premte, 12 Prill 2019 14:11

Armand Duka, presidenti i FSHF-së, ishte sot në inaugurimin e një fushe të re (kalçetoje) në Shkodër.  Ai iu përgjigj interesimit të gazetarëve të kryeqendrës së veriut për trajnerin e ri të kombëtares, rikthimin e Vllaznisë në elitë dhe çështje të tjera, që kanë të bëjnë me futbollin në vendin tonë. Në fakt, "Telesport" e ka shkruar që para dy ditëve, që pasuesi i Christian Panuccit do të zyrtarizohet javën e ardhshme dhe do të jetë Edy Reja.

Vllaznia - “Nuk ka asnjë diskutim se sezonin e ardhshëm, Vllaznia do të jetë në Kategorinë Superiore. Ka bërë një kampionat të mirë, pavarësisht se në situatë të jashtëzakonshme për të, në Kategorinë e Parë. Do të quhet kampione, edhe pse në një kategori më poshtë se ajo elitarja. Shtëpia e Vllaznisë është në Superiore dhe madje në vende nderi. Unë uroj që edicionin e ardhshëm të jetë në lartësinë e emrit që ka. Shkodra është vendlindja e futbollit shqiptar, ndaj meriton ta ketë Vllazninë sa më lart. Tradita e futbollit këtu është e madhe, në Shkodër ka pothuasje më shumë interes për këtë sport, dalin më shumë talente futbolli se në çdo qytet tjetër të Shqipërisë”.  

Trajneri i kombëtares - “E vërtetë, kam thënë se në prill do të emërohet. Sot jemi më 12 prill, muaji nuk ka mbaruar. Besoj se javën tjetër do të kemi caktuar jo vetëm trajnerin, por krejt stafin teknik kuqezi, për të përgatitur ndeshjet e radhës”. 

Kampionati - “Ju më pyesni se po shohim dhunë fizike edhe mes presidentëve të klubeve, rrugëve, apo ka trajnerë që deklarojnë se rezultatet vendosen në tavolinë... Kjo është garë dhe patjetër që ka emocionet e veta. Gjithsekush është mirë t’i kontrollojë ato, madje t’i shfrytëzojë pozitivisht për të mirën e kësaj loje. Eshtë fundi i një kampionati, të gjithë kërkojnë të marrin maksimumin. Ky maksimum merret përmes lojës, me sa më shumë angazhim, organizim dhe respektim të rregullave”. 

“Loro Boriçi” – “Stadiumi i Shkodrës? Jemi në proces për t’ia dorëzuar bashkisë së qytetit. Punë ditësh dhe kjo “stafetë” do të jetë kryer”. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!