Ajaxi apo Juve? Totti e ka një emër: Kjo skuadër të kualifikohet në gjysmëfinale

Premte, 12 Prill 2019 14:46

Francesco Totti e ka harruar rivalitetin që kishet dikur në Serie A.

Kur bëhet fjalë për garat europiane, legjenda e Romës shpreson që skuadra e Juventusit të kualifikohet në gjysmëfinale të Champions Leagues,  Totti tha se nuk e kishte parë ndeshjn e luajtur në “Johan Cruijff Arena” e cila përfundoi në barazim 1-1.

"Unë nuk e pashë të gjithë ndeshjen ndaj Ajax, sepse kisha njerëz për darkë. Në këtë raund të garës, çdo ndeshje është e komplikuar, çdokush mund të fitojë, por shpresoj që në fund të jetë ekip italian", tha ai.

Kujtojmë që të martën e ardhshme do të luhet dueli i kthimit që do të jetë vendimtar për skaudrën që do të kualifikohet në fazën tjetër.

1

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!