Gattuso: S’ka asnjë justifikim, të mundim Lazion për të shkuar në Champions

Premte, 12 Prill 2019 21:07

Pas një jave të mbushur me polemika për arbitrimin e Fabbrit në sfidën mes Juventusit dhe Milanit, kuqezinjtë do të luajnë një tjetër ndeshje të rëndësishme për misionin Champions, ndaj një rivali direkt si Lazio, mbrëmjen e të shtunës.

Trajnerit Genaro Gattuso bën thirrje që të harrohet çfarë ndodhi në Torino dhe skuadra të përqendrohet te sfida e nesërme, pasi nuk ka alibi dhe duhet të qëndrojë në zonën Champions.

“Jemi marrë pak si shumë me arbitrin, ndaj është momenti që të mos e bëjmë më. Është e vërtetë që Fabbri gaboi, por Milani nuk ka alibi, pasi edhe vetë futbollistët gabuan në fushë. Gjatë javës kemi punuar mirë dhe do të kërkojmë të marrim maksimumin ndaj Lazios, pasi duhet të shkojmë në Champions”, tha Gattuso.

Tekniku kuqezi foli edhe për gjendjen e të dëmtuarve, ndërsa komentoi edhe njëherë zërat që flasin për një largim të tij nga Milani në fund të sezonit.

“Donnarumma pritet të jetë gati javën tjetër, ndërsa edhe Paqueta pritet të fillojë vrapimin sot ose nesër. Sa i përket zërave për largim, mund të them se janë vetëm fjalë,. Unë jam i qetë në punën time dhe i përqendruar të çoj skuadrën”, tha Gattuso.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sistemi yne po degradon me shpejtesi ne autokraci

Politikë

Sistemi yne po degradon me shpejtesi ne autokraci

Nga Tritan Shehu Lenia ne burg e kolegeve nga Librazhdi vetem se i “zune” rrugen Kryeminstrit, eshte nje tregues alarmi per drejtimin ku po shkojme.Por nuk jane te vetmit, eshte dhe...

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Aktualitet

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Nik Qafoku mori cmimin Jackson të Shoqatës së Shkencës së Tokës në Amerikë për vitin 2019 për kontributin e tij në kiminë e tokës dhe minierologjisë. Këtu është një pamje e...

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Politikë

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Nga Aristir Lumezi Politikani i njohur Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!