Neymar pezullohet me 3 ndeshje pasi sulmoi arbitrat në Instagram

Saturday, 27 Prill 2019 08:55

Sulmuesi i Parisit dhe “Seleçao”-s shpërtheu në rrjetet sociale pas humbjes së PSG-së përballë Manchester United në turet me eliminim të drejtpërdrejtë të Champions League.

Komisioni i Disiplinës së UEFA-s ka skualifikuar brazilianin për plot 3 javë, për ato që i quan “akte sulmuese dhe ofenduese ndaj zyrtarëve të ndeshjes”.

Një ndëshkim i ashpër ky për një futbollist klasi, për të cilin PSG-ja pagoi plot 222 milionë euro për ta rrëmbyer nga Barcelona, vetëm sepse drejtoi gishtin e akuzës ndaj arbitrit të asaj ndeshjeje, Damir Skomina, e po ashtu edhe ndaj Massimiliano Irrati, specialistit që kujdeset për videoarbitrazhin “VAR”, për shkak të 11-metërshit të akorduar në favor të “djajve të kuq” pas prekjes së topit me dorë nga Kimpembe.

“Ky është një turp i vërtetë. Vendosin njerëz që nuk kuptojnë nga futbolli, të kontrollojnë pamjet filmike. Nuk ekziston! SI mundet një futbollist të godasë topin me dorë, nëse kthehet me shpatulla? Vafshi në djall…”, shkruante Neymar në profilin e tij në Instagram.

Një shpërthim dufi që tashmë do t’i kushtojë 3 ndeshje “pit stop”, që korrespondojnë me fillimin e edicionit të ri në shtator të këtij viti.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!