I zemëruar pas humbjes në finale të Kupës, Neymari e godet me grusht tifozin

Diel, 28 Prill 2019 10:32

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar duket se e humbi toruan pas humbjes së skuadrës së tij në finale të Kupës së Francës ndaj Stade Rennais të shtunën, duke e goditur me grusht një tifoz në tribunë derisa po ngjitej shkallëve për ta marrë medaljen e finalistit.

 

Skuadra e Thomas Tuchel krijoi një epërsi prej 2:0 falë dy gola të bukur nga Dani Alves dhe Neymar, i cili bëri rikthimin e shumëpritur nga lëndimi në këtë ndeshje, transmeton Gazeta Express.

Por, një autogol nga Presnel Kimpembe pak para fundit të pjesës së parë i dha Rennes shpresa për rikthim. Dhe ashtu ndodhi, qendërmbrojtësi Mexer e barazoi rezultatin në pjesën e dytë.

Ndeshja shkoi në kohë shtesë por PSG-ja nuk mundi ta gjejë golin e tretë vendimtar.

Zemërimi ishte i madh në mesin e lojtarëve të PSG-së, pasi Kylian Mbappe u përjashtua nga loja në minutën e 118-të pas një ndërhyrje të ashpër ndaj Damien da Silva.

Të gjithë pesë lojtarë e Rennes i shënuan penalltitë e tyre, ndërsa te PSG-ja, Christopher Nkunku e humbi penalltinë, dhe Rennes e fitoi Kupën e Francës.

Përveç që e humbu kupën, PSG-ja mund ta humbë edhe Neymarin për kohë të gjatë. Pamje të publikuara pas ndeshjen shfaqin Neymarin duke e goditur një tifoz në tribunë, derisa po shkonte për ta marrë medaljen e finalistit në tribunë. /Gazeta Express/ 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!