Futbolli në zi, vdes në aksident sulmuesi 28-vjeçar

Hënë, 29 Prill 2019 11:09

Një lajm i hidhur trondit botën e futbollit. Futbollisti çek i Alanyaspor, Josef Sural ka mbetur i vdekur nga një aksident automobilistik.

28 vjeçari i skuadrës turke ndodhej në një minibus së bashku me 6 shokë skuadre. Lajmi është konfirmuar edhe në faqen zyrtare në “Tëitter” të klubit të Superligës turke.

Sural raportohet se ka vdekur në spital pas aksidentit. Shtatë lojtarët e kishin marrë me qira automjetin për të udhëtuar drejt transfertës së Kayserispor.

Agjencia turke e lajmeve “Anadolu” tha se aksidenti ndodhi rreth 5,1 kilometra larg qytetit të Alania në bregun jugor të vendit.

Sural luajti 20 herë për kombëtaren e Republikës Çeke, duke shënuar një gol. Para se të transferoheshin në Alanyaspor në janar 2019, 28 vjeçari është aktivizuar me Sparta Pragë dhe Liberec.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Teknologji

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Fama e Rolling Stones, muzika e të cilëve për dekada ka patur përmasa globale në Tokë, tani shtrihet edhe më tej, në planete të tjera. Grupi ka zbarkuar në fakt në...

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!