‘Shefat’ e Milanit, takim urgjent me Gattuson

Hënë, 29 Prill 2019 14:22

Milani u mposht mbrëmjen e djeshme në transfertë ndaj Torinos me rezultatin 2-0, duke zbritur në vendin e 6-të, teksa ka komplikuar jashtë mase pozitat për në zonën Champions.

Disfata ndaj Torinos, ka bërë që drejtuesit kuqezinj, Leonardo, Gazidis dhe Maldini, të zhvillojnë një takim urgjent me trajnerin Gattuso, menjëherë pas humbjes, duke diskutuar për ecurinë negative të skuadrës dhe mundësinë e ndryshimit në stol.

Sipas “Sky Sport”, drejtuesit nuk kanë marrë një vendim konkret, teksa do të vendosin në gjakftohtësi për të ardhmen e Gattusos, duke mos marrë vendime të nxituara.

Për momentin duket se trajneri do të konfirmohet deri në fund të sezonit, gjithsesi priten me mjaft interes zhvillimet në orët në vazhdim.

Mediat italiane zbulojnë se tekniku do të largohet në verë, edhe nëse arrihet vendi i katërt dhe drejtuesit kuqezinj janë duke menduar për zëvendësuesin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!