Gjithçka gati në Londër, Tottenham e Ajax vijnë me surpriza në formacionet zyrtare

Tuesday, 30 Prill 2019 20:16

Mbrëmja e sotme do të jetë me të vërtetë e zjarrtë, pasi në stadiumin "Tottenham" të Londrës do të luhet akti i parë i gjysëmfinales së kompeticionit më të rëndësishëm në Kontinentin e Vjetër, UEFA Champions League. 

Vendasit e Tottenham Hotspur masin forcat me surprizën e këtij edicioni, Ajax. Holandezët vijnë në këtë raund pas eliminimeve të njëpasnjëshme të Realit të Madridit dhe Juventusit, fat që shpresojnë t'i ndjekë edhe nga "gjelave". 

Për këtë takim, tekniku i vendasve Mauricio Pochettino vuan mungesa të rëndësishme si Harry Kane, Son Heung Min dhe Aurier. Ndërkohë, nga ana tjetër, Ajax është e plotë. 

Formacionet zyrtare:

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!