Ancelotti nuk e preferon, Hysaj gati për hapin e madh në karrierë!

E mërkurë, 01 May 2019 11:02

C.Ancelotti nuk e preferon si titullar, Napoli nuk ka ndërmend ti ofroj një rinovim të kontratës por e gjithë kjo tablo në dukje negative nuk është aspak problem për Hysaj për sa kohë ofertat për të nuk mungojnë, përkundrazi. Inter vijon të insistoj, Hysaj shihet si futbollisti ideal për ti besuar krahun e djathtë, nuk kanë hequr dorë kurrë nga kjo ide dhe ky është momenti i duhur për të paraqitur një ofertë konkrete.

Sipas FcInternews.it, Hysaj është shndërruar në prioritet absolut. Anësori i Kombëtares pëlqehet shumë nga Luciano Spalletti, mbi të gjitha nga ndihmësi i tij Martusciello, i cili ka punuar me Hysaj kur ishte pjesë e Empolit.

Palët, përfaqësues të Interit dhe menaxheri i Hysaj, kanë vendosur kontaktet e para, pritet që në ditët në vijim kjo tratativë të marrë dhe më shumë formë. Ndryshe nga se ishte parashikuar, ku mendohej se Napoli dhe menaxheri i Hysaj do të gjenin gjuhën e përbashkët për rinovimin e kontratës, gjithçka është ndalur që pas takimit të parë, në këto kushte Inter kërkon të përfitojë për të transferuar Hysajn në Milano. Për mbrojtësin e Kombëtares, Inter do të ishte një hap i madh për karrierën e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!