Pësoi atak kardiak, bota e futbollit motivon Iker Casillas

E mërkurë, 01 May 2019 22:20

Gjendja shëndetësore e Iker Casillas ka ngritur në këmbë botën e futbollit.Portieri legjendar i kombëtares spanjolle pësoi një sulm në zemër pasditen e sotme, duke përfunduar me urgjencë në spital më të afërt të Portugalisë. 

37 vjeçari po kryente stërvitjen e përditshme me shokët e skuadrës së tij te Porto, ku në një moment nuk u ndje mirë, duke kërkuar ndihmën e stafit mjekësor. 

Një episod që është konfirmuar edhe nga faqja zyrtare e klubit portugez, ndërsa në këtë mes nuk kanë munguar mesazhe solidarizuese nga ish-shokë skuadre, kolegë, klube dhe futbollistë që kanë një respekt për atë që mund ta konsiderosh një legjendë të futbollit modern. 


 

Modifikuar më E Enjte, 02 May 2019 10:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!