"Njerëzit mezi presin të dështoj, shohin miliardat e mia..."

Premte, 03 May 2019 16:03

Cristiano Ronaldo, në intervistën e dhënë për "El Pais", ka folur për shumë tema, mes tyre edhe faktin e të qenurit ndër futbollistët më të paguar në botë (31 mln euro) dhe ai që ka fituar dhe arkëtuar shumë gjatë karrierës së madhërishme.

Megjithatë, portugezi, që njihet edhe si ndër sportistët më të famshëm në botë, bashkë me Messin, ka reaguar: "Më shohin si një person që nuk mund të ketë probleme dhe shqetësime, nuk mund të jetë i trishtuar... 

Personat identifikojnë të mos pasurit probleme me paratë që njëri fiton. Si mund të jetë i trishtuar Ronaldo me gjithë ato miliona. E di që njerëzit janë gati me pushkë të matur te koka ime, duke pritur të dështoj dhe gaboj penallti. Por, është pjesë e jetës dhe duhet të jem i përgatitur, siç kam bërë për kaq vite".

Më pas, diçka edhe për Real Madridin: "Kam jetuar shumë mirë, jam ndjerë mrekullisht. Madje, ka ende njerëz që takoj më thonë "Cris, pse nuk kthehesh në shtëpinë tënde, Madrid!". Njerëzit e Madridit e dinë se çfarë i kam dhënë Realit. Edhe kur ndodhi problemi me taksat, më mbështetën".

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!