Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut në festë, Shkëndija shpallet matematikisht kampione

Saturday, 04 May 2019 18:55

Ka festë kuqezi në Maqedoninë e Veriut. Kjo pasi Shkëndija e Tetovës është matematikisht kampion i shtetit fqinj. Skuadra shqiptare e cila garon në First League e Maqedonisë së Veriut ka fituar titullin 4 javë përpara fundit.

Shkak është bërë fitorja 1-0 në transfertën e Rabotnickit, si dhe barazimi pa gola i rivalit më të afërt, Vardarit. Katër javë përpara fundit, Shkëndija numëron 13 pikë më shumë se Vardari, që nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 ndaj Shkupit.

Kështu, takimet kundër Sileks, Pobeda , Akademija Pandev dhe Renova janë thjeshtë një formalitet për skuadrën e Qatip Osmanit, që feston titullin për herë të dytë radhazi dhe të tretin në histori.

Për të fituar titullin kuqezinjtë kanë shënuar 70 gola në 32 takime, duke pësuar vetëm 24 gola.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!