Liverpool-Totenham, Madridi pret një finale angleze në Ligën e Kampioneve

E Enjte, 09 May 2019 09:54

Përcaktohet finalja e Ligës së Kampioneve për sezonin 2018/2019. Liverpool-Totenham, do të jetë finalja që do të zhvillohet në Madrid.

Ajax ka arritur të magjepsë botën këtë sezon duke shkuar deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve por vetëm kaq. Takimi Ajax-Totenham, përfundoi me rezultatin 2-3, luajtur këtë mbrëmje. Golat për Ajax në ndeshjen e mbrëmjes së sotme u shënuan nga De Ligt dhe Ziyech. Për Totenham shënoi Lucas 3 gola, duke i prerë skuadrëz londineze biletën e finales.

Takimi i parë përfundoi me reultatin 1-0 në favor të Ajax. Kujtojmë që mbrëmjen e së martës  Liverpool fitoi me rezultatin 4-0 përballë Barcelonës duke përmbysur rezultatin e parë që përfundoi 3-0 në favor të katalanasve.

Kështu më 1 Qershor, në “Wanda Metropolitana” të Madridit, do të luhet një finale tërësisht angleze, ku Tottenhami dhe Liverpooli do të diskutojnë trofeun më të rëndësishëm për klube, në një sfidë që pritet të jetë spektakolare

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!