Sezoni s’ka përfunduar, lutja e Mohamed Salah për tifozët e Liverpoolit

Hënë, 13 May 2019 16:29

Salah ka kërkuar nga fansat që ta mbështesin Liverpoolin në Madrid, në finalen e Champions League. Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, i cili ia doli të fitojë edhe këtë sezon “Këpucën e Artë”, edhe pse këtë herë e ndau këtë trofe me Sadio Mane e Pierre-Emerick Aubameyang – të tre me nga 22 gola, tashmë e ka mendjen te Champions League.

Ai është i mërzitur për faktin se Liverpooli arriti 97 pikë, por prapë se prapë nuk e fitoi titullin, trofe që po u mungon që 29 vite. Sido që të jetë, sezoni madhështorë i Liverpoolit mund të kurorëzohet me një trofe fantastike, atë të Ligës së Kampionëve. “Redsat” do të kenë punë në finale me Tottenhamin dhe për ta bërë edhe më shumë të mundur fitimin e këtij trofeu, Salah ka kërkuar që Madridi të pushtohet nga fansat e Liverpoolit.

“Duket pak e hidhët tani, por sezoni nuk ka përfunduar ende. Dua të falënderoj të gjithë shokët e skuadrës, trajnerët dhe tifozët. Dhe tifozë, ju lutem silleni ‘Anfield’-in në Madrid”, shkroi sulmuesi egjiptian në “Twitter”, duke kërkuar mbështetjen e pakushtëzuar të tifozëve të tyre në finalen e madhe të 1 qershorit në “Wanda Metropolitana” në Madrid. Salah nuk luajti në gjysmëfinale, në përmbysjen historike ndaj Barcelonës – por është gati për finalen e madhe.

Ai deri më tani në sezonin 2018/19, ka shënuar 26 gola në 51 paraqitje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Parashikimi i motit, 19 korrik 2019

Moti

Parashikimi i motit, 19 korrik 2019

Sipas MeteoAlb, vendi mbetet nën kushte të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellime dhe vranësira kalimtare do të vijojnë të mbeten dominonte. Por pas mesditës do të kemi një zhvillim të vranësirave...

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Politikë

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Luan Rama e ka quajtur peshë dinjiteti dorëheqjen e Ramush Haradinajt. Sipas Ramës, Haradinaj ka bërë një akt prej burri shteti i duke i mësuar të gjithve se sa vlerë ka...

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

Bota Shqiptare

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj është një ftesë e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë”,- kështu...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!