UEFA nuk ndalet, tjetër skuadër Europiane në "lupën" e FFP-së

Tuesday, 14 May 2019 17:08

Manchester City rrezikon të përjashtohet nga UEFA Champions League, trofeu që dëshirojnë më shumë kampionët në fuqi të Premier League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola dyshohet se ka mashtruar autoritetet për Fair Play Financiar dhe janë nën hetim për shpenzimet në merkato.

Autoritetet angleze dhe UEFA po hetojnë prej muajsh skuadrën e Manchester Cityt, midis akuzave për shkelje të rregullave financiare. Gjithsesi, kjo nuk është pritur aspak mirë nga zyrtarë të klubit anglez, që përmes një deklarate për shtyp kanë hedhur poshtë akuzat nga UEFA.

"Akuzat për parregullsi financiare janë krejtësisht të rreme. Manchester City mirëpret hapjen e një hetimi zyrtar të UEFA-s si një mundësi për t'i dhënë fund spekulimeve që rezultojnë nga sulmet ilegale dhe jashtë kontekstit të publikimit të e-maileve të skuadrës tonë. Llogaritë e publikuara të klubit janë të plota"-thuhet në njoftimin e "Qytetarëve".

Nëse rezulton që Manchester City ka shkelur këto rregulla, kampionët në fuqi të vendit rrezikojnë përjashtimin nga UEFA Champions League. Megjithatë, ky vendim nuk do të futet që këtë vit në fuqi, por duke nisur nga sezoni i ardhshëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mediat: Trajneri Reja fton tre futbollistë të Partizanit në Kombëtare

Sport

Mediat: Trajneri Reja fton tre futbollistë të Partizanit në Kombëtare

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja duket se do t’i kushtojë më shumë vëmendje Kategorisë Superiore në krahasim me paraardhësit e tij, që preferonin futbollistet që luanin në kampionate të ndryshme...

Humbën kontaktet në Theth, pas disa orësh kërkime gjenden tre turistët anglezë

Aktualitet

Humbën kontaktet në Theth, pas disa orësh kërkime gjenden tre turistët anglezë

Tre turistë anglezë në zonën turistike malore të Thethit mbrëmjen e djeshme kanë humbur komunikimin mes tyre në zonën e quajtur Qafë Thore dhe kanë kërkuar ndihmën e Policisë. Pas disa...

Belgjika nën ethet e zgjedhjeve

Politikë

Belgjika nën ethet e zgjedhjeve

- Bashkësia Shqiptare e Belgjikës i jep vendit një plejadë të re politikanësh - Eden Babani, Bruksel 1 Belgjika është ndezur e tëra nga ethet e zgjedhjeve të 26 majit, teksa afrimi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!