I siguruan Luftëtarit mbijetesën, largohen pa mirënjohje trajneri Ahmataj, stafi dhe lojtarët

E mërkurë, 15 May 2019 22:21

Turpet dhe vendimet e pakuptimta të kampionatit shqiptar të futbollit nuk kanë të sosur, dhe sot i vjen radha ekipit të Luftëtarit.

Trajneri Julian Ahmataj, zv.trajneri Neritan Novi, lojtarët Albano Aleksi dhe Xhekson Ferraira janë tashmë zyrtarisht të larguar nga Luftëtari.

Një vendim i çuditshëm, edhe i pajustifikueshëm duke ditur që pikërisht trajneri i ekipit gjirokastrit kishte siguruar mbijetesën në një kampionat që e shihte pa “yjet” alla Bregu, Abazaj dhe të tjerë me të cilët kishte shkëlqyer vitet e kaluara.

Edhe mënyra nuk duket sikur tregon mirënjohjen minimale. Klubi u ka dorëzuar shkresat, pasi ata u paraqiten normalisht në stërvitje.

Trajneri Ahmataj meritonte për këtë një fund ndryshe nga ai i “kalit” që braktiset pasi ke kaluar “lumin” e vështirësive në Superiore.

Kjo nuk duket një praktikë e paparë në Gjirokastër. Hasan Lika ende mban mend si u shkarkua sapo i siguroi ekipit përfaqësimin historik në kupat evropiane.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Politikë

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Luan Rama e ka quajtur peshë dinjiteti dorëheqjen e Ramush Haradinajt. Sipas Ramës, Haradinaj ka bërë një akt prej burri shteti i duke i mësuar të gjithve se sa vlerë ka...

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

Bota Shqiptare

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj është një ftesë e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë”,- kështu...

Nuk përmbahet Ingrit Gjoni/ Surprizon ndjekësit me foton e fundit

Show-biz

Nuk përmbahet Ingrit Gjoni/ Surprizon ndjekësit me foton e fundit

Këngëtarja Ingrit Gjoni i ka befasuar të gjithë ndjekësit e saj me foton e fundit. Para disa orësh këngëtarja ka publikuar një foto ku shfaqet nudo, teksa ka hedhur mbi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!