“Merkatoja e Milanit nuk vlen 400 milionë euro”, Berluskoni: Nëse do isha Gatuzo do të luaja me…

Hënë, 20 May 2019 15:37

Ish-presidenti i Milanit dhe numri një aktualisht te Monza, Silvio Berluskoni, ka folur për ish-klubin e tij, për mikrofonat e “Telombardia”, për situatën aktuale të ekipit dhe lojën që bën Gatuzo.  

Milan në Champions? “Shpresojmë që po. Do ta ndjekim në ndeshjen e fundit dhe zemra do të rrahë fortë”.

Gatuzo? “Unë do të bëja diçka që kam bërë gjithmonë, të jem pranë lojtarëve dhe t’i karikoja para ndeshjes.  Unë do të luaja me formën që Milani arriti të më bëjë presidentin e klubit që ka fituar më shumë në historinë e tij. Do të luaja me dy pyka para dhe një mesfushor pas tyre, i cili do të ishte Suso. Ai është lojtari me më shumë cilësi i Milanit, i cili driblon 1,2, 3 kundërshtarë dhe kroson në zonë. Kur ai luan afër zonës së rreptësisë prodhon më shumë  për skuadrën”.

Merkato e Leonardos? “Janë harxhuar 400 milionë euro në periudhën mes pronarëve kinezë dhe aktualëve, por vlera e Milanit nuk është ajo në fushë”.

Alegri te Monza? “Nuk duhet të përjashtojmë asgjë, por kjo nuk varet nga unë. E komplimentojë Alegrin për suksesin e tij të madh ete Juventusi”.

/PANORAMASPORT.AL/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!