Foto nga stërvitja/ Reja zbulon Shqipërinë

Tuesday, 21 May 2019 22:16

Kombëtarja Shqiptare ka zhvilluar stërvitjen e parë nën urdhrat e teknikut të ri, Edy Reja.

Një grumbullim i pazakontë, për të nisur sa më shpejt nga puna me Shqipërinë. Surpriza dhe emra të rinj. Mbi të gjitha një metodë pune gjithëpërfshirëse, për të krijuar një panoramë sa më të qartë rreth futbollit tonë, lojtarëve dhe Kombëtares.

Edy Reja e nisi punën në stolin kuqezi, me një grumbullim paraprak. Një listë me vetëm 10 futbollistë, ku mes emrave të afirmuar në Kombëtare dhe që kanë përfunduar aktivitetin me skuadrat e tyre, nuk mungojnë edhe risitë. Nga grumbullimi i Kastriot Dermakut, zbulimit të Serisë B me Cosenza-n, por i anashkaluar nga Panucci, për të vijuar me thirrjen e parë në skuadër të Bruno Telushit, një prej protagonistëve të mëdhenj të Partizanit kampion.

Një javë stërvitje për të ruajtur gjendjen fizike, e cila do të shërbejë edhe për t’i vëzhguar lojtarët, përpara se më datë 27 maj, trajneri Reja të publikojë listën zyrtare për ndeshjen e 8 qershorit në Islandë dhe përballjen e 11 qershorit me Moldavinë në Elbasan Arena.

Grumbullimi i Kombëtares do të jetë i ndarë mes Durrësit, Frankfurtit dhe Rekijavikut, me trajnerin që do të punojë me grupin e plotë vetëm prej datës 2 qershor në Gjermani.

Gjatë qëndrimit në Shqipëri, nën urdhrat e trajnerit Reja do të jenë edhe 12 futbollistë të përfaqësueses Shpresa, të cilët kanë përfunduar sezonin dhe janë grumbulluar nga trajneri Alban Bushi për ndeshjen zyrtare me Turqinë dhe dy miqësoret me Uellsin. Edy Reja do ta shfrytëzojë këtë moment, jo vetëm për të njohur sa më mirë futbollistët që janë pjesë e listës së madhe të Shqipërisë, por edhe talentët potencialë, që në muajt në vijim mund të grumbullohen në skuadër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!