Kombëtarja/ Strakosha i dëmtuar, klubet “pengojnë” Manajn dhe Baren

E mërkurë, 22 May 2019 22:00

Tomas Strakosha do të jetë mungesa e madhe e Shqipërisë për dy ndeshjet e radhës, ndaj Islandës dhe Moldavisë.

Ndryshe nga starti i këtyre eliminatoreve, kur në ndeshjet me Turqinë dhe Andorrën mungesa e yllit të Lacios lidhej me një dënim disiplinor nga ish-trajneri Panuçi, këtë herë shkak është dëmtimi.

Prej javësh Strakosha ka probleme shëndetësore, madje në finalen e Kupës së Italisë sakrifikoi për të qenë në fushë, duke e fituar më pas trofeun. Tashmë te Lacio i kanë lënë kohë portierit të rikuperohet, me Strakoshën që nuk do të jetë në shërbim të Kombëtares dhe Selmanin që do të thirret në vendin e tij.

Mungesa të tjera në skuadër do të jenë edhe ato të dy yjeve të rinj: Keidi Bare dhe Rey Manaj. Të dy lojtarët kanë vlerësim maksimal nga trajneri, me Rejan që dëshironte t’i kishte në kontingjent për ndeshjet e radhës. Në këtë rast, problemi lidhej me klubet, sepse kampionati në Segunda Divisionin spanjoll përfundon vetëm në datën 9 qershor. Malaga e Bares dhe Albacete e Manajt janë në zonën play-off dhe garojnë për tu kthyer në elitën e futbollit spanjoll dhe largimi i dy futbollistëve në këtë moment nga klubet përkatëse është i pamundur.

Ata mund t’i bashkoheshin Kombëtares në Rejkjavik, vetëm pak orë përpara ndeshjes, por trajneri Reja vendosi të mos i sforcojë më tepër, për t’i patur në dispozicion në vazhdim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

‘Punësimet tufa-tufa të Rilindjes në administratë atentat ndaj hapjes së negociatave’

Politikë

‘Punësimet tufa-tufa të Rilindjes në administratë atentat ndaj hapjes së negociatave’

Bundestagu gjerman pritet ti vendosë Shqipërisë një tjetër kusht për hapjen e negociatave. Kushti i ri lidhet me Reformën në Administratën Publike. Ligji për nëpunësin civil ishte kusht 6 vite...

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!