Zbulohen prapaskenat, PSG e Barcelona përgatisin shkëmbimin e bujshëm

E mërkurë, 29 May 2019 18:12

Barcelona dhe Paris Saint-Germain janë duke negociuar një marrëveshje që mund të befasojë tregun: një kthim në "Camp Nou" për Neymar dhe Ousmane Dembélé që merr drejtimin e kundërt.

Negociatat janë në një "fazë shumë të hershme" dhe marrëveshja do të ishte "shumë e komplikuar", por mediat në Spanjë besojnë se ky transferimi mund të realizohet. Në skuadrën katalanase dhe në veçanti Lionel Messi thuhet se janë pro kësaj lëvizje, edhe pse tifozët duket se nuk janë të gatshëm të falin Neymar për largimin e tij nga Barça.

Braziliani u largua në merkaton e verës të 2017 duke i lënë tifozët e Barcelonës mjaft të hidhëruar, pasi ai u transferua për një shumë rekord prej 222 milonë euro tek PSG, që e pa klubin francez të paguante klauzolën e tij të largimit duke hedhur poshtë të gjitha negociatat.

Aventura e tij në Francë, megjithatë është takuar me shumë zhgënjime dhe sulmuesi thuhet se është i pakënaqur tek PSG dhe dëshiron të kthehet në La Liga. Dembélé shkoi në Barcelonë po atë vit dhe megjithëse ka pasur momentet e tij të mira, ai nuk ka arritur të ketë impaktin që të gjithë prisnin , kjo për shkak edhe të dëmtimeve.

Ylli francez thuhet se ka pasur oferta nga PSG në të kaluarën, por mbetet për t'u parë nëse parizienët do të ishin të gatshëm ta pranonin atë si pjesë të marrëveshjes për largimin e Neymar. Një faktor tjetër për t'u marrë parasysh është pezullimi me tre ndeshje i Neymar në Champions League sezonin e ardhshëm, i cili reagoi keq kundër gjyqtarit, pas eliminimit të PSG nga Manchester United.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!