Shqipëria në Islandë, nuk ndryshon vetëm ora por edhe temperaturat e ulta

Premte, 07 June 2019 13:30

Kombëtarja ka lënë stërvitjen në Gjermani për të fluturuar për rreth katër orë drejt Islandës.

Kuqezinjtë janë akomoduar në hotel ku edhe kanë drekuar, për t’u bërë gati më pas për stërvitjen e pasdites, në orën 18:00 me kohën lokale të Rejkjavikut (20:00 me orën e Tiranës). Më tej, kuqezinjtë kanë udhëtuar rreth 50 minuta me autobus deri në hotel.

Gjëja e parë që ndryshon në Islandë është ora, teksa Shqipëria është dy orë përpara sesa vendit ku kuqezinjtë janë akomoduar për transfertën. Së dyti, nga koha e ngrohtë në Gjermani, Kombëtarja është përballur me temperatura më të ulëta në Islandë. Moti ka qenë i mirë, por termometri ka zbritur në 13-15 gradë celsius. Gjithashtu, gjatë pasdites ka pasur prani të erës me shpejtësi mesatare thuajse gjatë gjithë kohës.

Në orën 20:00 të mbrëmjes së djeshme (18:00 në Rejkjavik), kuqezinjtë kanë zbritur në fushë në një kompleks stërvitor për të kryer një seancë përgatitore, shkruan panorama. Ndryshe nga trajneri Panuçi, Reja ka preferuar që futbollistët e tij të zbresin në fushë në një orar të përafërt me atë të ndeshjes zyrtare për t’u përgatitur dhe për t’u përshtatur nën kushtet atmosferike, në të cilat do të zhvillohet edhe ndeshja kualifikuese.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Luftë" për malin e Tomorrit, Policia rrethon biznesmenët e gurit

Aktualitet

"Luftë" për malin e Tomorrit, Policia rrethon biznesmenët e gurit

Policia e Beratit e mbështetur nga forcat speciale, ka zhvilluar një betejë tjetër sot për të marrë me forcë malin e Tomorrit. Qindra policë kanë bllokuar kamionët dhe rrethuar “biznesmenët...

Aksident me pasojë vdekjen në malësinë e Krujës

Aktualitet

Aksident me pasojë vdekjen në malësinë e Krujës

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Malësinë e Krujës.. Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë u plagosën si pasojë e ketij aksidenti  Sipas informacioneve...

Christine Lagarde merr mbështetjen e PE-së për të drejtuar Bankën Qendrore Evropiane

Globi

Christine Lagarde merr mbështetjen e PE-së për të drejtuar Bankën Qendrore Evropiane

Parlamenti Evropian mbështeti emërimin e Christine Lagarde si presidente e ardhshme e Bankës Qendrore Evropiane. Ky votim i hap rrugën asaj që të bëhet gruaja e parë që mban këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!