Paolo Maldini bën goditjen e parë, Milani “sulmon” fort në merkato

E Enjte, 13 June 2019 13:42

Ditë të rëndësishme për Milanin, që po kristalizon projektin për të ardhmen në shenjën e Paolo Maldinit. Në pritje të konfirmimeve të bashkëpunëtorëve të tij në klub, Ricky Massara dhe Zvonimir Boban, ish-kapiteni kuqezi ka bërë goditjen e parë në merkaton e verës. Bëhet fjalë për Rade Krunic. Mesfushori boshnjak vjen pas një sezoni të shkëlqyer me Empolin, ndërsa për kartonin e 25-vjeçarit Milan ka paguar 8 milion euro.

Por mediat italiane bëjnë të ditur se Maldini ka në dorë një listë me pesë emra dhe po lëviz shpejtë për të fituar garën me rivalët e merkatos. Gjatë së enjtes, ai ka kërkuar informacion te Fiorentina dhe Napoli për dy futbollistë të tjerë, Jordan Veretout dhe Mario Rui.

Mesfushori francez kërkohet edhe nga Interi, ndërsa mbrojtësi portugez gjithashtu ka oferta nga skuadra të tjera të kampionatit italian. Ndërkohë, vazhdojnë tratativat e drejtorit teknik të Milanit me Sassuola për finalizimin e tratativave me Sensin.

Duke qëndruar në atë që raportojnë mediat përtej Adriatikut, Maldini po monitoron nga afër edhe situatën e Sandro Tonali dhe Denis Praet, dy futbollistë shumë të rinj në moshë dhe që i përshtaten stradegjisë së re të klubit për të ndërtuar një skuadër kompetitive, por pa shpenzuar shumë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!