Bakayoko largohet nga Milan, “nuk u kuptova asnjëherë me Gattuson”

E Enjte, 13 June 2019 19:51

Tiemoue Bakayoko, mesfushori francez, do të kthehet tek Chelsea pas vendimit të Milanit për të mos ushtruar të drejtën e blerjes.

Mesfushori ka folur për L’Equipe për të analizuar aventurën e tij në Itali: “Në fillim kam kaluar momente të vështira. Duhej të ikja menjëherë, nuk kam zgjidhje. Kam tre vjet kontratë me Çelsin, tani për tani është projekti më i mirë, por do të dëgjojmë edhe propozimet e tjera.

Një trajner me të cilin do të më pëlqente të punoja? Konte më ka pëlqyer shumë, Allegri mendoj që ka të njëjtin stil loje”.

Në mendimet e Bakayoko nuk mund të mos ishte Gennaro Gattuso, me të cilin raportet nuk ishin kaq të thjeshta, sidomos pas përplasjeve me Biglia gjatë zëvendësimit dhe zënkës direkte me trajnerin, me të cilin më pas shtrënguan duart, por nuk kthyen miqësinë: “Nuk u kuptuam, ka qenë një raport i komplikuar. Nuk kam dëshirë të flasë për të. Është e vështirë të dëgjosh disa gjëra, mbi të gjitha kur janë të rreme”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Globi

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Partia konservatore në pushtet, Ligji dhe Drejtësia, është fituese e shumicës në zgjedhjet parlamentare të së dielës në Poloni, duke siguruar kësisoj edhe një mandat katërvjeçar për të vazhduar reformat...

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Globi

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Gjykata e Lartë spanjolle i dënoi me nga 9 deri në 13 vjet heqje lirie 9 udhëheqës rë Katalonjës për rolin e tyre në përpjekjet për pavarësinë e rajonit në...

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Bota Shqiptare

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u bëri thirrje të hënën institucioneve të sigurisë që të hetojnë dhe të zbardhin dyshimet për, siç thuhet, helmimin e personelit të Komisionit Qendror të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!