Short “ferri” për Kukësin, “peshkon” Romën, buzëqesh Partizani

E mërkurë, 19 June 2019 15:24

Tabloja europiane për ekipet shqiptar merr formë të plotë. Pas shortit të së martës, ku Partizani, Kukësi, Teuta dhe Laçi njohën rivalët e tyre në aventurën europiane, këtë të merkurë ekipet shqiptarë janë njohur dhe me kundërshtarët e ardhshëm në rast kualifikimi. Karabaku në letër ishte kundërshtari më i fortë i mundshëm për Partizanit, një skuadër me një super buxhet, e cila prej kohësh luan në nivele shumë të larta në Europë.

Partizani Champions

Nëse arrijnë të kalojnë këtë pengesë të madhe por jo të pamundur, Partizanit do të përballet me fituesin e çiftit Dundalk-Riga, dy kundërshtarë më të lehtë.

Partizani Turi I Dyte

Nëse të kuqtë dështojnë në turin e parë në Champions League, atëherë do të luajnë në turin e dytë në Europa League ku do të përballen me fituesin e citit, Sherif Tiraspol-Saburtalo, një skuadër e panjohur gjeorgjiane.

 
Kukesii

Të pa fat janë nën kampionët e vendit, Kukësi. Nëse verilindorët arrijnë të kalojnë Debreçenin, në raundin e dytë do të përballen me Romën, një sfidë dhe një kundështar thuajse e pamundur për tu kaluar për ekipin e Ernest Gjokës.

Teuta

Kundërshtar i frikshëm edhe për Teutën. Skuadra bregdetare do të ndeshet me fituesin e çiftit Gzira (Armeni) – Hajduk Split (Kroaci). Më me fat në këtë short ka qenë Laçi. Në rast kualifikimi ndaj Hapoel Ber Shevës, kurbinasit do të ndeshen me fituesen e çiftit, Shiroki Brijeg – Kairat Almati.
(BalkanWeb)

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!