VIDEO/ Këtë supergol Rooney nuk e kishte shënuar në Evropë

E Enjte, 27 June 2019 11:03

Wayne Rooney vazhdon të prodhojë momente magjike në kampionatin amerikan MLS. Ish-sulmuesi i Manchester United ka shënuar një ndër golat më të bukur në karrierë.

DC United u përballë me Orlando Cityn të mërkurën mbrëma dhe u deshën vetëm 10 minuta që ndeshja të zhbllokohej.

33-vjeçari realizoi pas një goditje nga gjysma e fushës, duke shfrytëzuar edhe daljen e portierit Brian Rowe nga zona e tij.

Goli i jashtëzakonshëm i Rooneyt i dha fitoren ekipit vendas, me ndeshjen që u mbyll me rezultat minimal 1-0.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Globi

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qytet të Turqisë, ku bashkëshorti në sy të vajzës së vogël, 10 vjeç ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçare. “Nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!