Atletiko e do si huazim, një skuadër gjermane kërkon Hysajn

Hënë, 01 July 2019 10:51

Hysaj do të largohet, por nuk dihet se ku. Skuadrat që duan shërbimet e mbrojtësit shkodran janë të shumta dhe kësaj liste të gjatë i shtohet një tjetër pretendent.

Bëhet fjalë për gjermanët e Shalkes dhe rusët e Zenitit, të cilët kërkojnë informacione dhe ndjekin me vëmendje zhvillimet rreth mbrojtësit të Napolit. Ideja e Atletikos për ta huazuar nuk u ka pëlqyer aspak italianëve, të cilët kanë thënë menjëherë “jo” dhe nuk i kanë vazhduar më bisedimet.

Atletiko gjendet në një moment jo të mirë në aspektin financiar pasi do të transferojë Zhoao Feliksin për 120 milionë euro dhe nuk ka paratë e duhura edhe për Hysajn. Në ditët e ardhshme pritet të ketë më shumë zhvillime rreth të ardhmes së mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, pas të cilit është edhe Juventusi dhe Roma.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sot dhe nesër, 5 orë pa drita: Të gjitha zonat në Tiranë

Aktualitet

Sot dhe nesër, 5 orë pa drita: Të gjitha zonat në Tiranë

Nëpërmjet një njoftimi zyrtar OSHEE bën të ditur se në disa zona  të Tiranës sot dhe nesër, në datat 22 dhe 23 korrik, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike...

Sot dhe nesër, 5 orë pa drita: Të gjitha zonat në Tiranë

Aktualitet

Sot dhe nesër, 5 orë pa drita: Të gjitha zonat në Tiranë

Nëpërmjet një njoftimi zyrtar OSHEE bën të ditur se në disa zona  të Tiranës sot dhe nesër, në datat 22 dhe 23 korrik, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike...

Censura në Neorealizmin Italian dhe Hollivud

Kulturë

Censura në Neorealizmin Italian dhe Hollivud

Nga Abaz T. Hoxha* Cikli: Mbi censurën në kinematografi - Pjesa II. (Vijon nga dje) Neorealizmi italian Këta regjisorë i xhiruan filmat e tyre drejtpërdrejt në natyrë, në rrugët e qyteteve, me xhirime më shumë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!