Messi fajëson gjyqtarët për favorizim të Brazilit

E mërkurë, 03 July 2019 08:28

Lionel Messi ka akuzuar gjyqtarët për favorizim të Brazilit ndaj Argjentinës në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës që përfundoi 2-0.

Ylli i Barcelonës ka dështuar edhe një herë të jetë vendimtar për kombëtaren e tij, derisa u mposhtën me golat e shënuar nga Gabriel Jesus dhe Roberto Firmino. Por, 32-vjeçari ka akuzuar gjyqtarët që ishin në dhomën e VAR-it dhe atë kryesor Roddy Zambrano, pasi nuk kishin akorduar penallti në faullin ndaj Sergio Agueros, para se ylli i Liverpoolit të shënonte gol në minutën e 71-të.

“Nuk ishte askush më i mirë se ne. Ata e shënuan golin e parë herët dhe i dyti erdhi nga një penallti për Agueron që nuk e akorduan”, ka thënë pas ndeshjes Messi. “Zyrtarët kishin rezervuar shumë gjëra, por ata as nuk e kontrollonin VAR, kjo është e pabesueshme”.

“Kjo ndodhi në të gjithë ndeshjen. Në shikimin e parë të kontaktit, ata vendosën në favorin e tyre dhe kjo na largoi nga loja”.

“Nuk ka justifikime për ne, por ne duhet ta rishikojmë këtë, ta analizojmë atë dhe të shpresojmë që CONMEBOL të bëjë diçka për këtë”. “Mendoj se luajtëm një lojë të mrekullueshme. Ne bëmë një përpjekje të madhe dhe ata nuk ishin më superiorë ndaj nesh”, ka shtuar më tej ylli argjentinas.

Argjentina bëri dhjetë gjuajtje në portën e Brazilit, mirëpo Alisson Becker ishte edhe një herë në formë e tj më të lartë, duke bërë disa pritje të jashtëzakonshme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Kulturë

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit të Animuar - “Anibar”, është mbyllur sonte. Ai është mbajtur nga 15 - 21 korrik në qytetin e Pejës, transmeton Koha.net.   Në këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!