Ku do të shkojë Hysaj pas largimit nga Napoli?

Saturday, 06 July 2019 15:11

Elseid Hysaj po i numëron ditët e fundit si futbollist i Napolit. Mbrojtësi shqiptar ka paralajmëruar largimin nga klubi italian pasi në sezonin e fundit nuk kishte hapësirat e duhura.

Shumë skuadra janë përmendur për lojtarin, si Manchester United, Inter, Juventus, Chelsea apo Bayern Munich.

Por ka qenë Radio Kiss Kiss Napoli që ka konfirmuar se vetëm tri skuadra zyrtarisht deri më tani janë interesuar për shqiptarin. Atletico Madrid, Roma dhe Milan janë tri ekipet që kanë shprehur interesim për mbrojtësin shqiptar.

Gjiganti spanjoll ka bërë edhe një ofertë prej 15 milionë eurove si dhe pesë të tjera në formë bonusesh, por edhe pse fillimisht u arrit një marrëveshje me Napolin ajo dështoi. Gjasat më të mëdha janë që Hysaj karrierën ta vazhdoj në kryeqytetin spanjoll tek Atletico.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen llogari bankare, Taqulant Balla në ankth

Politikë

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen llogari bankare, Taqulant Balla në ankth

Policia e shtetit në bashkëpunim me prokurorinë e krimeve të rënda kanë kryer sekuestrimin e pasurive të personave të arrestuar në kuadër të grupit kriminal “Toyota Yaris”. Nën sekuestro janë...

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Politikë

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Policia e Shtetit ka finalizuar një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për sekuestrimin e aseteve dhe pasurisë që rrjedhin nga veprimtaria kriminale. Mijëra euro, tokë...

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!