Buffon refuzoi United dhe City-in për t’u rikthyer sërish te Juvja

Premte, 12 July 2019 19:04

Gianluigi Buffon ka refuzuar mundësinë për të luajtur te Manchester United dhe City, vetëm për t’u rikthyer me fanellën e Juventusit pas divorcit me PSG. 17 vitet fantastike te kampionët e Italisë, bën që portieri italian të rikthehej sërish në vendin e që e ka quajtur gjithmonë si shtëpinë e tij.

Gardiani 41-vjeçar sipas “Daily Mail” këtë verë kishte dy propozime mjaft të mira nga dy klubet e Manchesterit, por që i hodhi poshtë për të nënshkruar një kontratë 1-vjeçare me Juventusin, nga e cila do të përfitojë rreth 2 milionë euro. Sigurisht që ai do të ishte portier i dytë i De Gea-s dhe Ederson, por do të ishte diçka e veçantë që të provonte një aventurë të re në Angli.

Buffon ishte në bisedime me Guardiolën gjatë kësaj vere, por një telefonatë nga presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ndryshoi gjithçka. Ai i propozoi rikthimin në Torino, edhe pse këtë herë si portier i dytë. Në rast se Buffon luan të paktën 10 ndeshje në Seria A, mund të kalojë Maldinin, si lojtari me më shumë ndeshje në historinë e Seria A.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Kulturë

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit të Animuar - “Anibar”, është mbyllur sonte. Ai është mbajtur nga 15 - 21 korrik në qytetin e Pejës, transmeton Koha.net.   Në këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!